Řeším zdravotní péči a pojištění

Získání zdravotního pojištění a možnosti bezplatné zdravotní péče

šipka-vpravo

Na webu Všeobecné zdravotní pojišťovny se dozvíte, jak získat zdravotní pojištění a také jak si zajistit akutní zdravotní péči v případě, že ještě pojištěni nejste.

Zdravotní péče pro občany Ukrajiny

šipka-vpravo

Na webu Ministerstva zdravotnictví získáte informace o zdravotní péči pro občany Ukrajiny. K dispozici je i infolinka pro vaše dotazy, v českém, ukrajinském a ruském jazyce.

Covid-19 - Očkování, testování a co dělat při podezření na nákazu

šipka-vpravo

Na webu covid.gov.cz se dozvíte všechny potřebné informace o tom, kde se očkovat a proč je to důležité. A také co dělat, pokud máte podezření na nákazu.

Dokládání očkování ukrajinských dětí bez očkovacího průkazu

šipka-vpravo

Pokud rodiče při útěku nestihli vzít s sebou očkovací průkaz dítěte, je možné o něj zažádat i na dálku. Informace jak na to připravilo Ministerstvo školství ČR a ukrajinské Ministerstvo zdravotnictví.

Možnosti péče o duševní zdraví

šipka-vpravo

Mnoho lidí prožívá náročné a psychicky vyčerpávající situace související s válkou na Ukrajině. Přečtěte si leták shrnující různé možnosti péče o duševní zdraví, od samopomoci až po odbornou terapii.

Pomoc lidem se zdravotním postižením přicházejícím z Ukrajiny

šipka-vpravo

Zdravotně postižení občané UA mohou využít nabídky spolků osob s postižením na získání kompenzačních pomůcek, služby pro nevidomé či neslyšící, odborné poradenství nebo asistenci.

Aplikace Záchranka

šipka-vpravo

Díky aplikaci Záchranka v mobilním telefonu můžete v případě nouze rychle kontaktovat zdravotnickou záchrannou službu s automatickým předáním informací o vaší poloze a vaší osobě.

Pomoc lidem užívajícím alkohol, drogy, hrajícím hazardní hry a s dalšími závislostními problémy

šipka-vpravo

Občané Ukrajiny mohou využít nabídku adiktologické pomoci. Na webu drogy-info.cz se dozvíte, jak a kde hledat pomoc.